Cirks. Kinoteātra Splendid Palace 95. dzimšanas dienas seanss

Cirks. Kinoteātra Splendid Palace 95. dzimšanas dienas seanss19 Dec 19:00 - 22:00 - Riga
Kino "Splendid Palace"

Route
More info

Splendid Palace 95 gadu jubileju svinēs ar spilgtu pasākumu programmu

Līdzās Latvijas valsts simtgadei šogad nozīmīgu jubileju svinēs arī kinoteātris Splendid Palace, kas cauri laikiem bijusi mājvieta kultūras vērtībām un izcilam kino. Savu 95. gadskārtu leģendārais kinoteātris sagaidīs ar īpaši piesātinātu pasākumu programmu visa gada garumā. Tās kulminācija būs unikāls kino un klaviermūzikas notikums – mēmā kino klasikas, Čārlija Čaplina filmas «Cirks» (Circus, 1928), seanss, kuram Latvijas izcilākais pianists Vestards Šimkus radījis muzikālo pavadījumu. Oriģinālmūziku, papildinātu ar improvizācijas elementiem, seansa laikā izpildīs pats Šimkus.

“Kinoteātrim Splendid Palace ir neatsverama loma Latvijas kino un kultūras dzīvē – tas cauri gadu desmitiem veidojis Latvijas sabiedrības kino gaumi, uztveri un kino skatīšanās paradumus. Jau kopš tā atvēršanas kinoteātris piesaistījis skatītājus ar izcilu filmu programmu, perfektu apkalpošanu, mēmā kino periodā – arī ar lielisku orķestri, kuru vadīja Oto Karlī. Savulaik šis bija pirmais kinoteātris Baltijā, kas demonstrēja skaņu filmas. Protams, laiki iet un mainās, bet kino Splendid Palace nezaudē savu spožumu. Esmu lepna, ka Splendid Palace ir daļa no SIA “Rīgas nami”, jo arī šodien apmeklētājiem tas piedāvā baudīt izcilākos pasaules un pašmāju kino darbus, padarot krāšņāku ne tikai Rīgas, bet arī visas Latvijas kultūras dzīvi. Latvijas iedzīvotāji mīl labu kino, tādēļ jubilejas gadā kino Splendid Palace apmeklētāji tiks īpaši lutināti,” stāsta Vineta Verika, “Rīgas nami” valdes priekšsēdētāja.Svinot 95 gadu jubileju, kinoteātris apmeklētājiem sniegs gan iespēju pirmajiem novērtēt pašmāju jaunākos kino veikumus, kas tapuši programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” ietvaros, gan klātienē baudīt Eiropas izcilākās filmas un kultūras notikumus. Kinoteātris Splendid Palace pirmizrādi piedzīvos Vizmas Belševicas autobiogrāfiskā romāna “Bille” ekranizācija, ilgi gaidītā filma par Žani Lipki “Tēvs nakts”, kā arī virkne citu pašmāju pilnmetrāžas un dokumentālo filmu. Tāpat šogad īpaši krāšņi kino zvaigznes mirdzēs kinofestivālos “Baltijas Pērle”, Rīgas starptautiskajā kinofestivālā un nacionālā kino festivālā “Lielais Kristaps”. Savukārt mūzikas mīļotājiem Splendid Palace sarūpējis Verdi operas “Simons Bokanegra” tiešraides ieraksta seansu no Vīnes Valsts operas ar latviešu izcilās soprānes Marinas Rebekas dalību, kā arī kino klasikas “Singin in the rain” seansu.

Splendid Palace jubilejas gada īpašās programmas noslēgums – Č. Čaplina filmas “Cirks” seanss ar Vestarda Šimkus klaviermūzikas koncertu, norisināsies šī gada nogalē – 19.decembrī plkst. 19.00.
Biļetes uz šo seansu iespējams iegādāties jau no 10.aprīļa www.splendidpalace.lv, kinoteātra Splendid Palace kasē, ka arī visās Biļešu Serviss kasēs vai www.bilesuserviss.lv

Pirmo simts biļešu cena – 15 EUR, bet vēlāk – 19 EUR.© 2019 Siguez